Çarşamba

Altın günü mü yapsak?

Senelerdir tek başına eve çıkmanın hayaliyle yanıp tutuşurdu. Küçükken hayal ettiği öğrencilik hayatı bu değildi ki. Yani tamam hiç fena sayılmazdı, öyle karışanı edeni yoktu da, kendi evi olsa fena mı olurdu yani? Gerçi zibidilik peşindeydi de işte çaktırmayındı. Götüm!

Sikerim öyle artis artis anlatamam. Demem o ki işte, bir haftadır evde kimse yok. Tek başıma yaşıyorum. Al sana kocaman ev. Napıyorum? Temizlik yapıyorum. Etrafı süpürüp duruyorum, mutfak temizliyorum, çamaşır asıyorum. Önümde yemek tarifleri açık, yemek yapıyorum. Kim yiyecekse? Abartıp kek börek yapıyorum. Sonra onları gidip bizim komşulara dağıtıyorum. Onlardan aldığım iltifatlarla ve müthiş gazla, şen kahkahalar atarak eve geliyorum ve ertesi gün ne yapsam da götürsem diye düşünüyorum. Sikiyim böyle öğrenci hayatını. Bi altın günü düzenlemiyorum. O da param yok diye ha! Olsa eminim çok severim. Ahuaha çok eğlenceli lan hakkaten ben bunu bir düşüneyim. Ne farkım kaldı benim böyle bildiğin ev kadınından? Onlar Seda Sayan'a falan katılıyorlar hiç olmazsa. Yaz diye onlar da yok, izleyemiyorum. Ayrıca merak edenler için, evi yedide açıyorum. Dokuzda da uykum geliyor, yatıyorum.

O ibne komşuları da kınıyorum. Kandırıyorlar çocuğu. Sırf ertesi gün de bir şeyler götüreyim diye veriyorlar gazı veriyorlar gazı.

Aferin lan Allahım. Bir bildiğin varmış da yapmıyormuşsun. O kadar sene boşuna kafanı şişirdim. Kusura bakma olur mu?

Anne lan, sen de çabuk dön. Daha benim koşmam gerek. İstemiyorum pilav yapmak. Zaten yapamıyorum da hoho.

24 yorum:

mhtp dedi ki...

tam ev arkadaşı olur senden haaa değerlendirelim bunu, kek, börek ımmmmm o la la.. gerçi 738 kilo oluruz o zaman da.

ama var ya kedi bile alabiliriz ya da -dik :)

bi de telesekreterine mesaj bıraktım almadın mı?

sami hazinses dedi ki...

börek kek varsa ben varım bebeğim, biliyosun.

kezban paris'te dedi ki...

senelerdir yaşadığın çılgın yazların bedeli bu.

ha tamam zaten mutsuz değilsin belli. ama bedel bedeldir. bedel dünyaya bedeldir. yok olmadı bu. demesem iyiydi

POSTACI dedi ki...

Ya Mehtap ben onları yalnızım diye yapıyorum sanırım. Yani yalnızlıktan ne yapacağını şaşırmak tam da bu olmalı. Ha ev arkadaşın tabii ki olurum o ayrı. Kedi alır mıyız lan cidden? kıps kıps

Ahuaha telesekreterime mesaj mı bıraktın? Telesekreterim kim lan? Çağıl mı? Allahım telesekreterim varmış çok artisim! Hem sen nasıl konuşabildin ki?

POSTACI dedi ki...

Kek börek var diye varsan olma lan! Ha ama altın olur, euro olur, dolar olur, türk parası da olur. Varsa gel.

POSTACI dedi ki...

Emine Bedel'den dünyalara bedel yemek tarifleri.

mhtp dedi ki...

cep telefonunda telesekreter var ya, hem zaten konuşmadım ki, dinleyince görüceksin :)

flz dedi ki...

sen en azından sadece ev kızı olmuşsun. ben bi müddet bildiğin ev kadını oldum, yemek yaptım, ev temizledim, beyimin işe giderken giyeceği gömlekleri ütüledim, hatta bu durum ben işe başladıktan sonra da devam etti. tam bir "evli" hayatı yaşadım, tek eksiğimiz çocuktu. onun da olmasından korktum, çareyi bi süreliğine de olsa kaçışta buldum.
ha bu sefer noldu, göztepe civarında oturan arkadaşlarımıza akşam yemeği sonrası ev gezmelerine gitmeye başladık. anlayacağın ben daha vahim durumdayım, bir an evvel okulun açılması, mehtapla aslının istanbula dönmesi ve benim de kendimi yurdumun şefkat dolu kollarına atmam gerek.
öyle işte, şükret kızım haline :D

POSTACI dedi ki...

Sen sosyal bir ev kadını olmuşsun canım. Akşam yemeklerinden sonra arkadaşlara gitmeler falan. Öyle altın günü teyzesi değilsin yani, öyle güzel ben sevdim. Hayır benim şaşırdığım ne zaman konken kadınından ev kadınlığına geçiş yapmış olduğum. Hakkaten bi konken partisi mi düzenlesek kızlar da gelince hohoy =)

mhtp dedi ki...

partiye evet de, oğlum konken nasıl oynanıyo lan? yüzyıllardır dilimize ve sinemamıza pelesenk olmuş bu güzide oyunun nasıl icra edildiğini bir gün olsun merak etmemiştim. öğrenelim, oynayalım..

bi de çok fena neşet ertaş'a sardım, türkü bar kıvamında takılıyorum, bozlaklar, semahlar havada uçuşuyo. çok güzel lan.

"zahide’m kurbanım n’olacak halim
gene bir laf duydum kırıldı belim
gelenden gidenden haber sorarım
zahidem bu hafta oluyor gelin

ezeli de deli gönül ezeli
çiçekdağı da döktü m’ola gazeli
dolaştım alemi gurbet gezeli
bulamadım zahide’mden güzeli

gurbet ellerinde esirim esir
zahide’m kurbanım hep bende kusur
eğer anan seni bana vermezse
nemize yetmiyor el kadar hasır"

böle türkü nasıl yazılır, ne asil duygunun insanıymışsın neşetim demek istiyorum kendisine.. böyleyken böyle.

flz dedi ki...

bence bi konken turnuvası düzenlemeliyiz. ama öyle kalabalık bi turnuva olmasın, bi de işin içinde tekila da olsun, koca kontrolünden uzak içki içmeyi özledim ben çünkü!!

POSTACI dedi ki...

Aaaa di mi lan ben de merak etmemiştim hiç. Ben oyuncularda ve gelişen olaylarda takılmıştım. Hiç merak etmedim acaba nasıl oynanıyor diye. Hay allah. Dur bakayım bakayım nasılmış.

Baktım. Anlamadım. Öyle detaylı bir şey de yok zaten.

'Buyyrun canlı müzik amca', türkü bar amca mıydı? Neşet Ertaş'la Dilşad ilgileniyor, ben cahilim o konuda.

POSTACI dedi ki...

Tamam o zaman kalabalık olmasın diyorsan, biz yanmalı ya da amerikan konkeni oynayacağız. Bir de rolanslı var ona 6-7 gerekiyormuş. Tekilalı konken olmaz! Viski içiciğiz. kıps kıps =)

asl dedi ki...

ha ben derimki bırakın konkeni falan. altınlı avrolu, kekli börekli bi gün yapalım. ha ille alkol olsun derseniz de kahvenin yanında likör veririz. üstüne bi de kahvelerden fal bakar, dedikodu da yaptık mı bizden mutlusu yok. şimdi konken öğren de oyna daaa teeeyy.
kısa yollu mutluluğun sırrı günlerde. ben gördüm valla ordan biliyorum haha

POSTACI dedi ki...

Ben diyetteyim. Salata falan yerim artık napalım. Alkol de yasak. =)
Kadınlar günü yapalım. Seda Sayan eşliğinde göbek atalım bence ahuha

asl dedi ki...

ov ye beni de diyete sok ceren. hatta hatta diyet gün yapalım salata günü. ama alkol yasaksa ben yokum. azcık olsun be
haa bide seda sayandan ziyade konsepte uygun olsun diye ebru şallı derim ben. salata tarifleri alır pilates yaparız bi yandan da

POSTACI dedi ki...

Tamam içki sorunu mühim değil. Sen gelene kadar ben alkol yasağına dayanamaz kırarım zincirlerimi zaten. Onu hallettik.
Ahaha yalnız hep birlikte bizim evde spor yaptığımızı hayal ettim de.. Bi an önce dönün lan!

asl dedi ki...

geri sayımdayız, azıcık kaldı. yirmidört (sayıyla 24 ) gün sonra ordayız ve yapılacaklar listesinin en başına bunu alabiliriz. evet yapabiliriz.

flz dedi ki...

ben alkol istiyorum. evet evet istiyorum. sarhoş olmak istiyorum. sonra karıştırmadığım halt kalmasın istiyorum. öyle işte...

POSTACI dedi ki...

onu ben de istiyorum ne yalan söyleyeyim. de haydin gelin de kadınlar gününden kadınlar gecesine geçiş yaparız. dans bile ederiz. çapkınlığa bile çıkarız. yaparız ulan!

asl dedi ki...

"kız kıza gezelim bu gece çıtırlara bakalım laf atalım" diyerek çirkinleşip gidiyorum haha

POSTACI dedi ki...

thats the way aha aha i like it diyerek de katkı sağlarım ozaman hohoyt

flz dedi ki...

çapkınlık da yapalım mıııı??? noooluuurrr!!!
araf'a gidelim!!

POSTACI dedi ki...

yapalım ki günahlar sevaplar eşit olsun diyosun yani? ahauaha tamam lan anladım ama ilk başta arafa gidelimi okuyunca aklımdan çok acayip şeyler geçti =)
gideriz oraya da gideriz